Arbejdsdag på Bølgemarken i København

Mød Havhøst

Havhøst har kontor i Kødbyen i København på adressen:

c/o CPH Food Space
Slagtehusgade 11
1715 København V

Vores event-, formidlings- og undervisningsfaciliteter ligger på Kalvebod Bølge ud for Hotel Marriott (lige syd for Langebro på city-siden af havnen).

Sekretariat

Joachim Hjerl

Stifter og direktør

Tel. (+45) 2612 0048
joachim@havhoest.dk

Bodil Sofie Espersen

Gastronomisk naturvejleder

Tel. (+45) 2859 0965
bodil@havhoest.dk

Hardy Jensen

Netværkskoordinator for maritime nyttehaver

Tel. (+45) 2962 0224‬
hardy@havhoest.dk

Frederikke Arp (på barsel)

Koordinator

Tel. (+45) 4263 7038
frederikke@havhoest.dk

Emil Kobberup

Praktikant

Tel. (+45) 2991 9203
emil@havhoest.dk

Kathrine Strange

Studentermedhjælper

Tel. (+45) 4020 4346
kathrine@havhoest.dk

Nina Jørgensen

Regnskabsansvarlig

Tel. (+45) 2081 3555
nina@havhoest.dk

Bestyrelse

Laura Storm

CEO i Regenerators

hi@laura-storm.com

Kirstine Rask Lauridsen (forperson)

Direktør for Agenda og policy i konsulenthuset Operate

kirstinerask@gmail.com

Ingrid Hartelius Dall

Juridisk seniorkonsulent i Børns Vilkår

ingridhdall@gmail.com

Peter Gravlund Nielsen (på orlov)

Direktør på Østsjællands Museum

gravlundpeter@gmail.com

Erik Yde

Markedsansvarlig i Bygma (indvalgt af medlemsforeningerne)

yde@bygma.dk