Arbejdsdag på Bølgemarken i København

Mød Havhøst

Havhøst har kontor i Kødbyen i København på adressen:

c/o CPH Food Space
Slagtehusgade 11
1715 København V

Vores event-, formidlings- og undervisningsfaciliteter ligger på Kalvebod Bølge ud for Hotel Marriott (lige syd for Langebro på city-siden af havnen).

Sekretariat

Joachim Hjerl

Stifter og direktør

Tel. (+45) 2612 0048
joachim@havhoest.dk

Bodil Sofie Espersen

Gastronomisk naturvejleder

Tel. (+45) 2859 0965
bodil@havhoest.dk

Hardy Jensen

Netværkskoordinator for maritime nyttehaver

Tel. (+45) 2962 0224‬
hardy@havhoest.dk

Frederikke Arp

Koordinator

Tel. (+45) 4263 7038
frederikke@havhoest.dk

Mikkel Stensgaard

Produktdesigner

Tel. (+45) 3028 8593
mikkel@havhoest.dk

Kathrine Strange

Studentermedhjælper

Tel. (+45) 4020 4346
kathrine@havhoest.dk

Oskar Svane Olesen

Praktikant

Tel. (+45) 8161 8416
oskar@havhoest.dk

Bestyrelse

Laura Storm

CEO i Regenerators

hi@laura-storm.com

Kirstine Rask Lauridsen (forperson)

Direktør for sundhedsområdet i konsulenthuset Operate

kirstinerask@gmail.com

Lars Lusenberg Nielsen

Projektleder og designer på Ungdomsøen

lars@kondor.dk

Jens Heding

Ejer af restaurant Knud i Hundested

jensheding@gmail.com

Ingrid Hartelius Dall

Juridisk seniorkonsulent i Børns Vilkår

ingridhdall@gmail.com

Peter Gravlund Nielsen

Direktør på Østsjællands Museum

gravlundpeter@gmail.com

Bio board

Havhøst har et rådgivende og undersøgende organ – bio boardet – der er fast tilknyttet organisationens arbejde.

Mette Blæsbjerg (forperson)

Havbiolog og naturvejleder hos Naturpark Mølleåen

bioboard@havhoest.dk

Sune Agersnap

PHD-studerende ved Aarhus Universitet

Cecilie Wirenfeldt

PHD-studerende ved Danmarks Tekniske Universitet (DTU)